![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14278447
*
nr 1427 8447
Spegel
1960-tal, 124x39, Nygeverken
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:20:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:40:19
1
100 kr
25/10 19:15:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nygeverken spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1427 8447
Spegel
1960-tal, 124x39, Nygeverken
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 13:40:19 | 1 | 100 kr |
25/10 19:15:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nygeverken spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53